Na bicykli za život

09.07.2024 20:26

Milí pro-liferi a priaznivci cyklistiky,

na Slovensku sa bude konať 28. ročník letnej mobilizácie Na bicykli za život. Na trase z Bratislavy do Košíc chceme zviditeľniť najväčšiu tragédiu našej spoločnosti – doposiaľ opomínané a neuznané právo na život pre nenarodené deti.

Zároveň symbolickým výberom trasy naprieč Slovenskom do Košíc chceme odovzdať pozvánku na Národný pochod za život, ktorý bude práve v Košiciach 22. septembra 2024. Cesta na bicykli bude spojená s námahou. Stojí však za to, veď v hre je posvätnosť ľudského života. Ak ho máme chrániť, vyžaduje to od nás nesebecký postoj a niekedy aj námahu. Cyklistika (a každý šport) aj ochrana života sú krásne v tom, že človek sa musí spočiatku nasadiť a namáhať, ale dosiahnutý cieľ je takou odmenou, že na námahu sa zabudne!

Naša cesta z Bratislavy do Košíc potrvá dva týždne. Ubytovanie a stravu máme zabezpečenú v jednoduchých výletných podmienkach. Užívame si Božiu prozreteľnosť, ktorá sa dobre stará aj o poľné ľalie. Záujemcovia o účasť na cykloakcii nech sa registrujú u p. Jána Hudačeka na tel. čísle: 0911 241 703. Nie je nutné, aby záujemcovia absolvovali celú trasu.

Potrebnou výbavou pre každého účastníka je občiansky preukaz, kartička poistenca, mobil, karimatka, spacák, náhradné oblečenie a obuv, reflexné pásky, spoľahlivý bicykel, prilba, cyklo rukavice. Batožinu nám prepravuje sprievodné vozidlo. Účastnícky poplatok je 5 eur na jeden deň.

Cykloakciu Na bicykli za život od roku 1997 organizuje spoločenstvo Život ako dar pod vedením p. Jána Hudačeka v spolupráci a s podporou ďalších pro-life organizácií a projektov ako Deti sv. Alžbety – Aliancia za život, o.z., 9 mesiacov za život, 40 dní za život, Asociácia za život a rodinu, o.z., Prešov za život, o.z. V minulých rokoch nabrala cykloakcia aj smer do zahraničia, naposledy v minulom roku sa zavŕšila až v Lisabone.

Naša tohtoročná trasa a program zahŕňa 25 slovenských miest, stovky jedinečných scenérií krajiny, nádherné námestia a chrámy, horské priesmyky, skryté a nepoznané zákutia našej vlasti, ale aj 24 lokalít ničenia nenarodených detí, na ktoré prinesieme svetielko pravdy a nádeje.

Vyštartujeme dva mesiace pred Národným pochodom za život, čiže v pondelok 22. júla 2024 a do cieľa dorazíme v nedeľu, 4. augusta 2024.

Viac na: https://www.detike.eu/na-bicykli-za-zivot-z-bratislavy.../

S prianím krásneho leta,

Dušan Škurla,

Deti sv. Alžbety - Aliancia za život, o.z.

Košice