Národný týždeň manželstva

12.02.2017 13:13

Už po siedmykrát sa uskutoční na Slovensku Národný týždeň manželstva.

Ide o iniciatívu, ktorá je vyjadrením ocenenia manželom, povzbudením pre ich spoločný život a inšpiráciou pre ďalšie obdobie. Tentokrát sa uskutoční v dňoch 13. - 19. februára 2017. Tento rok bude okrem iného výnimočný aj tým, že našu krajinu navštívi zakladateľ svetovej iniciatívy Týždňa. 

Tohtoročný Národný týždeň manželstva sa ponesie na tému Manželstvo - spolu na ceste. Iniciátori tvrdia, že “je vyjadrením toho, že podobne ako cestovanie prináša množstvo zákrut, neprehľadných úsekov či náročných stúpaní a klesaní, aj v manželskom spolužití to môže byť podobné. Každý vzťah má svoje lepšie aj náročnejšie obdobia, časy keď si to tí dvaja spolu doslova vychutnávajú a tiež časy, keď im ten druhý lezie na nervy. Základným predpokladom toho, aby boli náročné úseky zvládnuté, je potrebné predovšetkým to, aby tí dvaja zostali spolu a ťahali za ten istý koniec povrazu,” píšu v tlačovej správe. 

Manželstvo s cestou a cestovaním organizátori prepojili takzvanou “manželskou poznávacou značkou”, do ktorej si manželský pár vpíše svoje krstné mená spolu s dĺžkou manželstva. Symbolickú MPZ-ku potom môžu umiestniť za zadné sklo svojho auta a takto verejne vyjadriť, že sa za svoje manželstvo nehanbia, ale že sú za seba navzájom vďační a tešia sa že majú jeden druhého. Záujemcovia si ju môžu objednať na: www.ntm.sk.