Svätý Otec odpovedal na listy 500 mladistvých väzňov zo Spojených štáto

04.06.2014 19:36

Svätý Otec František sa vyjadril, že je “hlboko dojatý” listami 500 mladých ľudí, bezpodmienečne odsúdených na doživotné väzenie v Spojených štátoch amerických. Každý z väzňov napísal pápežovi osobný list o svojich skúsenostiach v nápravnom zariadení. Svätý Otec František odpovedal mladým väzňom a zdôraznil svoje dojatie nad príbehmi, ktoré mu vyrozprávali. Zároveň všetkých uistil o svojich modlitbách. “Prosím vás, aby ste sa aj vy modlili za mňa,” dodal.

O listoch z väzenia priniesol správu časopis amerických jezuitov America Magazine. Text pápežovej odpovede preložili aj do taliančiny a zverejnili na webovej stránke Il Sismografo, ktorá sa špecializuje na správy týkajúce sa Vatikánu. Zbierku 500 listov Svätému Otcovi zaslal páter Michael Kennedy, vedúci iniciatívy na pomoc väzňom Jesuit Restorative Justice Initiative.

“Prečítal som si listy, ktoré ste zozbierali zo všetkých kútov Spojených štátov od stoviek ľudí bezpodmienečne odsúdených na doživotie v tak mladom veku,” napísal Svätý Otec. “Ich príbehy a ich prosby, aby rozsudky boli ešte prehodnotené vo svetle spravodlivosti, možnosti nápravy a rehabilitácie, ma hlboko dojali.” Pápež určil, aby každý väzeň, ktorý mu napísal list, dostal kópiu jeho odpovede zaslanej pátrovi Kennedymu.