Tradičný pôst netradične

14.02.2016 18:41

Počas pôstu bude možné získať denne myšlienku sv. Terézie z Lisieux

Konferencia biskupov Slovenska (KBS) pripravila projekt s názvom "Pôst s Konferenciou biskupov Slovenska". Je určený pre všetkých ľudí dobrej vôle. Od 10. februára 2016 (Popolcovej stredy) do 27. marca 2016 (Veľkonočnej nedele) môžu záujemcovia získať každý deň na e-mail myšlienku sv. Terézie z Lisieux. Sú to myšlienky sv. Terézie z Lisieux, ktorej relikvie putovali v januári tohto roka po celom Slovensku. Myšlienky pochádzajú z knihy "Príbeh mojej duše". Ide o cennú publikáciu, ktorá obsahuje orientačné body tereziánskej tematiky, autobiografické zápisky, rukopis venovaný ctihodnej Matke Agnese od Ježiša, list sestre Márii od Najsvätejšieho Srdca, rukopis napísaný pre Matku Máriu Gonzagu, prílohy a dodatky.

Tí, čo nemajú prístup na internet, môžu projekt podporiť svojou modlitbou, pôstom alebo inými skutkami milosrdnej lásky. Pozvaní sú k tiež k skutkom telesného milosrdenstva. Myšlienky budú v slovenskom jazyku. Prihlásiť sa je možné na internetovej stránke zamyslenia.kbs.sk.

 

Združenie mladých Laura prichádza opäť s projektom "Forty for you"

Laura, združenie mladých, prichádza opäť s projektom Forty for you. Znova ponúka denné zamyslenia nad evanjeliom, ktoré sú doplnené o inšpiratívne videá, obrázky a predsavzatia na každý deň. Tento rok projekt obohatia nové obrázky a bude dostupný aj cez bezplatnú aplikáciu. Na Popolcovú stredu začal virtuálny projekt, ktorý prináša sériu krátkych zamyslení nad evanjeliom dňa a  je obohatený o krátku, osobnú modlitbu, predsavzatie na deň a  bonus – krátke, inšpiratívne video. Autormi zamyslení sú mladí ľudia, ktorí ostatným sprostredkúvajú ovocie Ducha Svätého a  pomáhajú skvalitniť prípravu na veľkonočné sviatky.

Projekt sa začal 10. februára a okrem facebooku sa zamyslenia dajú nájsť aj na webovej stránke združenia Laura www.laura-mladez.sk. Projekt potrvá až do Veľkonočného pondelka (28.  marca).

 

Začína sa projekt 40dni.sk, opäť ponúka netradičné inšpirácie na pôst

Pôstne obdobie bude možné opäť prežiť netradične. Túto možnosť ponúkajú iniciátori projektu 40dni.sk. Na svojej webstránke ponúkajú rôzne aktivity pre všetky vekové skupiny – Božie slovo, zamyslenia, úlohy na každý deň, ako aj súťaže, kvíz, pomôcky pre deti a mládež. I tento rok sú pripravené ceny pre najúspešnejších. Potrebná je registrácia na stránke www.40dni.sk.

"Pôst nie je len o sypaní si popola na hlavu a hladovaní. Preto aj tento rok chceme poskytnúť každému, malému i veľkému, inšpiráciu, zdroj, Slovo, myšlienky, záväzky, čokoľvek, čo by mu pomohlo prežiť plnohodnotný pôst. Registráciou sa používateľ nezaväzuje stráviť 40 dní na internete. Práve naopak môže sa počas ktoréhokoľvek dňa počas surfovania zastaviť v duchovnej oáze, kde prostredníctvom rôznych aktivít a súťaží je možné načerpať. Máme rok Božieho milosrdenstva, rok, kedy každý môže pocítiť Božiu lásku a prijatie, preto sme tomuto roku venovali celú sekciu Rok milosrdenstva," píšu iniciátori projektu.